Nepremičninsko posredovanje in inšpekcijski nadzor

Na ZPN smo želeli zaradi nekaterih zaskrbljujočih informacij v medijih in na socialnih omrežjih preveriti, če ste nepremičninski posredniki pri opravljanju dejavnosti v času omejitev, pod drobnogledom zdravstvenih inšpektorjev, kakor namigujejo nekatere objave o domnevno izvedenih nadzorih in izrečenih globah.

Nepremičninsko posredovanje še vedno omejeno

Od 19. do 23. decembra delno sproščeno nepremičninsko posredovanje

V Strokovni službi ZPN si bomo sicer še naprej prizadevali, da bi pristojne prepričali v to, da je dejavnost nepremičninskega posredovanja, ob upoštevanju zaščitnih ukrepov, povsem netvegana in bi se lahko nemoteno izvajala tudi v slabših epidemioloških razmerah. O novostih vas bomo sproti obveščali.

Nepremičninsko posredovanje - za državo očitno nepomembna dejavnost

Na Združenju družb za nepremičninsko posredovanje, ki deluje v okviru GZS-Zbornice za poslovanje z nepremičninami smo ogorčeni nad ignoranco Vlade Republike Slovenije, ki je nepremičninske posrednike tudi v tokratnem paketu sproščanj ukrepov povsem spregledala, čeprav je sprostila številne druge dejavnosti, med katerimi so nekatere za širitev virusa bistveno bolj tvegane kot storitve, ki jih opravljajo nepremičninski posredniki.

Arhiv: Ocena tveganja dejavnosti nepremičninskega posredovanja z vidika preprečevanja širjenja COVID 19

Ministrstvo za zdravje smo 30.10.2020, zaprostili za oceno tveganja v dejavnosti nepremičninskega posredovanja z vidika preprečevanja širjenja COVID 19. Odgovor, ki smo ga prejeli 7.12.2020 objavjamo v celoti.

Arhiv: Kratko poročilo s posveta Poslovanje z nepremičninami

Danes se zaključuje 31. posvet Poslovanje z nepremičninami, ki smo ga tokrat, po sili razmer, v celoti izvedli na daljavo. To pa nam ni moglo preprečiti, da bi pripravili zanimiv in izjemno aktualen program. V sredo smo tako na plenarnem delu posveta s strokovnjaki podrobno spregovorili o predlogu sprememb in dopolnitev Stanovanjskega zakona, v popoldanskem delu pa smo z različnih strani osvetlili posledice epidemije koronavirusa na dejavnost poslovanja z nepremičninami.

Arhiv: Strožje omejitve pri ponujanju in prodajanju blaga in storitev potrošnikom

V četrtek, 12.11.2020, je Vlada RS sprejela nov Odlok o začasni prepovedi ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 163/20), ki se bo uveljavil v ponedeljek 16. novembra.

Nepremičninski posredniki ponovno povsem spregledani

Omejitev posredovanja v prometu z nepremičninami